Narsismin uhrien tuki ry 20 vuotta

15.1.2024 

Yhdistys täyttää tänä vuonna 20 vuotta. Yhdistyksen perustamishakemus tehtiin patentti- ja rekisterihallitukselle 30.6.2004 ja hakemus hyväksyttiin 07.09.2004, jolloin yhdistyksen toiminta saattoi virallisestikin alkaa.

 Siitä lähtien on yhdistys erilaisin tavoin auttanut narsistien uhreja. Yhdistyksen vertaistuessa uhrit ovat löytäneet apua sekä saaneet tutustua toisiin saman kaltaisia kokemuksia kokeneisiin ihmisiin, joiden kanssa on voinut turvallisin mielin jakaa niin iloja kuin surujakin.

 Parhainta kaiken tämän keskellä on ollut nähdä miten narsismin uhrit ovat saaneet elämänsä raiteilleen narsistisen suhteen tai tilanteen jäljiltä ja ovat voineet jatkaa normaalia elämäänsä.

Kirjoitamme lisää yhdistyksen 20-vuotisesta taipaleesta seuraavassa NUT-lehdessä ja aiheesta tehdyssä artikkelissa.

Yhdistyksen toimisto